CABRAL 800 mg /3 ml Ampul

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür’dür. CABRAL 800 mg /3 ml Ampul, kas gevşetici ve ağrı kesici bir ilaçtır. Kas-iskelet sistemindeki kasları gevşetir ve ağrıyı geçirir. CABRAL Ampul, zorlanma, yaralanma, üşütme, gerginlik gibi nedenlerden dolayı  veya omurganın disk rahatsızlıklarına bağlı kas iskelet sisteminde (boyun, bel bölgesi ya da sırt bölgesi vb. ) görülen, akut ağrı ile birlikte seyreden kas kasılmalarının (spazmlarının) giderilmesinde ve siyatik ağrılarında kullanılmaktadır.

CABRAL 800 mg/3 ml Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. CABRAL Ampul, kas gevşetici ve ağrı kesicidir.
 3. CABRAL Ampul‘ü, akut ağrılı kas spazmlarında 7 gün boyunca kullanabilirsiniz. Ancak kronik durumlarda kullanacağınız süre ve doz miktarı tedavi gördüğünüz doktor tarafından belirlenmelidir.
 4. Eğer karaciğer hastalığınız varsa CABRAL Ampul‘ü kullanmayınız.
 5. CABRAL Ampul, yüksek dozlarda alındığında yatıştırıcı ve sakinleştirici etkilere sebep olabileceğinden kan basıncınız düşükse; dikkatli kullanınız.
 6. Kullanımı nadiren de olsa baş dönmesi ve sersemliğe sebep olabileceğinden, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 7. CABRAL Ampul, çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

CABRAL 800 mg /3 ml Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kas içine, kalça bölgesine  enjeksiyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyuşukluk, baş dönmesi, sersemlik hali seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL 800 mg /3 ml Ampul

CABRAL 800 mg-3 ml Ampul kullanma talimatı


CABRAL 800 mg 3 Ampul kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın