CABRAL 400 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür’dür. CABRAL 400 mg Film Tablet, zorlanma, yaralanma, üşütme, gerginlik gibi nedenlerden dolayı veya omurganın disk rahatsızlıklarına bağlı boyun, bel ya da sırt bölgesinde görülen tutulma ve ağrıyı tedavi eden kas gevşetici ve ağrı kesici bir ilaçtır. Ayrıca fizik tedaviye yardımcı olmak amacıyla da kullanılmaktadır.

CABRAL 400 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. CABRAL Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliğe sahiptir.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız varsa hekiminize danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.
  4. Tedaviniz sırasında, ilacın uygulamasının ardından yaklaşık bir saat kadar dinlenmenizde fayda var. Bu süre zarfında araba ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerden mümkün olduğunca kaçınınız.
  5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanılmamalıdır.

CABRAL 400 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış veya size tavsiye edilenden fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
  2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yutunuz. Midenizde oluşabilecek rahatsızlığı önlemek açısından aç karnına almamaya özen gösteriniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi görüşünüz.
  2. Midede dolgunluk, mide bulantısı, halsizlik, rehavet, dilde yanma duyusu, deride döküntü, kaşıntı yan etki olarak görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL 400 mg Film Tablet

CABRAL 400 mg Film Tablet kullanma talimatı


CABRAL-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın