CABRAL 400 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür’dür. CABRAL 400 mg Film Tablet, kas gevşetici ve ağrı kesici bir ilaçtır. Kas-iskelet sistemindeki kasları gevşetir ve ağrıyı geçirir. CABRAL, zorlanma, yaralanma, üşütme, gerginlik gibi nedenlerden dolayı  veya omurganın disk rahatsızlıklarına bağlı kas iskelet sisteminde (boyun, bel bölgesi ya da sırt bölgesi vb. ) görülen, akut ağrı ile birlikte seyreden kas kasılmalarının (spazmlarının) giderilmesinde ve siyatik ağrılarında kullanılmaktadır.

CABRAL 400 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. CABRAL, kas gevşetici ve ağrı kesicidir.
 3. CABRAL‘ı, akut ağrılı kas spazmlarında 7 gün boyunca kullanabilirsiniz. Ancak kronik durumlarda kullanacağınız süre ve doz miktarı tedavi gördüğünüz doktor tarafından belirlenmelidir.
 4. Eğer karaciğer hastalığınız varsa CABRAL‘ı kullanmayınız.
 5. CABRAL, yüksek dozlarda alındığında yatıştırıcı ve sakinleştirici etkilere sebep olabileceğinden kan basıncınız düşükse; dikkatli kullanınız.
 6. Kullanımı nadiren de olsa baş dönmesi ve sersemliğe sebep olabileceğinden, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 7. CABRAL, çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

CABRAL 400 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.
 3. Günlük önerilen doz: günde 3 defa 1-2 tablettir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk, baş dönmesi, sersemlik hali, isilik, kaşıntı ve dilde yanma duyusu seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL 400 mg Film Tablet

CABRAL 400 mg Film Tablet kullanma talimatı


CABRAL-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın