BUTAFLY Losyon

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Butenafin’dir. BUTAFLY Losyon, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Deri üzerinde sarımsı kahve  veya kahverengi yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

BUTAFLY Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Deri üzerinde sarımsı kahve  veya kahverengi yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde kullanılır.
 3. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 6. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, hergün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 8. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurunuz.
 9. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 10. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 11. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

BUTAFLY Losyon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve iyice kurulayınız. İlgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.
 3. Her uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
 4. Tedavi süresi 2 haftadır. Günde 1 kez uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan yerde hafif  yanma, batma ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Butenafin
İlaç Marka İsmi:  BUTAFLY Losyon

BUTAFLY Losyon kullanma talimatı


BUTAFLY-Losyon-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın