BUSCOPAN PLUS Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür, Parasetamol’dür. BUSCOPAN PLUS Film Tablet, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen  bir ilaçtır. BUSCOPAN PLUS, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 10 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

BUSCOPAN PLUS Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BUSCOPAN PLUS, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır.
 3. Kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. BUSCOPAN PLUS’u kullandıktan sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme bulanıklığı oluşursa acilen bir göz doktoruna başvurunuz.
 4. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olabilir, bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise BUSCOPAN PLUS’u  kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. BUSCOPAN PLUS’u 10 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 8. BUSCOPAN PLUS, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

BUSCOPAN PLUS Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu  bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. Günlük önerilen doz: günde 3 defa 1-2 tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Görmede bulanıklık yaygın görülen yan etkidir.

buscopan plus tablet

 

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin-N-butilbromür, Parasetamol
İlaç Marka İsmi: BUSCOPAN PLUS Film Tablet

BUSCOPAN PLUS Film Tablet Kullanma talimatı


Buscopan-Plus-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Yorum(2)

 1. 14 Şubat 2016
 2. 1 Temmuz 2016

Bir Yorum Yazın