Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Terbutalin sülfat’dir. Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet, solunum yollarındaki kasları gevşeterek solunumu geliştirir. nefes almayı kolaylaştırır. Astımlı hastalarda veya diğer benzer durumlarda nefes darlığı, hışıltılı solunum gibi belirtileri iyileştirir.  Astımlı hastalarda yaşanabilecek solunum problemlerini önlemek  için düzenli tedavi olarak  kullanılmaktadır.

Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bricanyl Durules, astımlı hastalarda yaşanabilecek solunum problemlerini önlemek  için düzenli tedavi olarak  kullanılmaktadır.
 3. Eğer yüksek tiroid, düzensiz kalp ritmi veya kalp rahatsızlığı geçmişiniz ya da şeker hastalığınız varsa; Bricanyl Durules‘ i kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 4. Bricanyl Durules, kalp kası kalınlaşmasına bağlı kalp büyümesi olan hastalarda kullanılmamalıdır.
 5. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen, astımdan dolayı geceleri çok sık uyanıyorsanız ya da  göğüs sıkışması ve nefes daralması başladıysa veya aldığınız mevcut doz sizi rahatlatmıyorsa  acilen doktorunuza başvurunuz. Bu tür şikayetler astımınızın kontrol altına alınamadığının belirtileridir.
 6. Tedaviniz sırasında sigara içilen ortamdan uzak durmalı, soğuk ve kuru havada kalmamalı, tozlu havada solumamalı, hayvan tüyü gibi alerjik durumlardan  kaçınmalısınız.
 7. Bricanyl Durules, 8 yaşın altındaki çocuklarda  kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her tabletini bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atışlarında artış, kas krampları, kandaki potasyum seviyelerinde azalma, baş ağrısı ve titreme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Terbutalin sülfat
İlaç Marka İsmi: Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet

Bricanyl Durules Kontrollü Salımlı Tablet Kullanma Talimatı


Bricanyl-Durules-Kontrollü-Salımlı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın