BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Magnezyum, alüminyum hidroksit, Simetikon’ dur. BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet, peptik ülser,  gastrit, mide fıtığı ve aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarında görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır.

BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Peptik ülser ve gastrit, mide fıtığı, aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır.
  3. •2 haftadan daha uzun süre kullanmayınız. Tedaviye başladıktan sonra 2 hafta içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse doktorunuza başvurunuz.
  4. Eğer ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda iltihabi bir  hastalık, dolaşımdaki kanda fosfat bileşiklerinin anormal derecede düşük olma durumu  ya da apandisit rahatsızlığınız varsa kullanmayınız.
  5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka herhangi bir ilaç kullanmayınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzun önerdiği dozda kullanılabilir.

BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacınızı emerek veya çiğneyerek alınız. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce alınız. Günlük önerilen doz 4 tablettir. Mide şikayetleri ortaya çıkınca ilaveten 1-2 tablet alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Yumuşak dışkı yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Magnezyum, alüminyum hidroksit, Simetikon
İlaç Marka İsmi: BISMOMAGNESIE Çiğneme Tableti

Yorum Yap