Bilokan Forte Damla

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi’dir. BILOKAN FORTE Damla, beyine ve uzuvlara kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun geliştirilmesine yardımcı olur, denge bozukluklarında dengelenmeyi iyileştirir, beyinde yaşa bağlı ortaya çıkan bazı hücresel değişiklikleri azaltır,  bellek performansı ve öğrenme  kapasitesini arttırır. Sinir hücrelerini koruyucu etkisi de vardır. Organik beyin sendromuna bağlı dikkat ve konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları gibi beyin işlev bozukluklarında; Alzheimer tipi bunama (demans) veya damar hastalıklarına bağlı bunama ve karışık formlarındaki bunamalarda; tıkayıcı tipte damar hastalıklarına bağlı bacak ağrısı tedavisinde (periferik arteriyel okluzif hastalıklarda); baş dönmesi ve kulak çınlaması tedavisinde kullanılır.

BILOKAN FORTE Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Beyine ve uzuvlara kan akışını arttırmak için kullanılır.
 3. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa ya da kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız, beyin kanaması geçirdiyseniz veya sara hastasıysanız BILOKAN FORTE Damla’yı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 4. Ameliyat sonrası kanamayı artırdığına dair bazı vaka örnekleri olduğundan dolayı herhangi bir ameliyat olma durumunuz var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce ilacın alımını durdurmanız gerekebilir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınızı bildiriniz.
 5. MAO inibitörleri (depresyon tedavisinde kullanılan bir tedavi grubu) ile birlikte kullanımından kaçınınız.
 6. Antibiyotik grubu ilaçlar ile birlikte kullanıldığında işitme kaybınızda ve dengenizde bozulma olabilir, bu yüzden birlikte kullanımında dikkatli olunuz.
 7. BILOKAN FORTE Damla 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kesinlikte kullanmayınız.

BILOKAN FORTE Damla’nın Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doktorunuzun önerdiği dozda damlayı, oral yoldan alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Ginkgo biloba yaprak ekstresi
İlaç Marka İsmi: BILOKAN FORTE Damla

BILOKAN FORTE Damla Kullanma talimatı


BILOKAN FORTE Damla Kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın