BETMIGA 50 mg Uzatılmış Salınımlı Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Mirabegron‘dur. BETMIGA 50 mg Uzatılmış Salınımlı Film Tablet, mesanedeki (idrar kesesindeki ) kasları gevşeterek mesanenin idrar tutma kapasitesini arttırır. Mesanedeki (idrar kesesindeki ) kasların kasılmasını azaltmak, mesane çıkışındaki kasların kasılmasını arttırmak suretiyle etki gösterir.  Aşırı aktif mesane sendromu olan hastalarda normalden daha  sık idrar yapma ihtiyacı, sıkışarak tuvalete gitme, zamanında tuvalete yetişememe  durumunda  idrar kaçırma, idrar sızması ve  gece sık tuvalete gitme gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

 

BETMIGA 50 mg Uzatılmış Salınımlı Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BETMIGA idrar kesesindeki (mesanedeki ) kasları gevşeterek ani kas kasılmalarını azaltmak suretiyle idrara sıkışma, idrar tutamama problemlerinde etkili bir ilaçtır.
 3. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden doktorunuza gösteriniz.
 4. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını doktorunuza danışmadan bırakmayınız. Doktorunuzun önerdiği kullanma süresini dikkate alınız.
 5. BETMIGA, Oksibutinin veya solifenacin etken maddeli  ilaçlarla tedaviye cevap alınamayan hastalarda kullanılmaktadır.
 6. Eğer miyastenia gravis adı verilen bir kas hastalığınız varsa veya kalp hastalığınız, kanamanız ya da yüksek göz içi basıncı (glokom), ağır derecede ülseratif kolit hastalığı, mide veya bağırsak sisteminde tıkanıklık veya düzgün çalışmıyorsa ya da mesanede tıkanma (idrara çıkma zorluğu) durumlarından herhangi biri varsa; kullanmayınız.
 7. Eğer böbrek veya  karaciğer hastalığınız varsa ya da yüksek troid, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışları veya kalp atışlarında artış, prostat büyümesi,  mide fıtığına bağlı hazımsızlık veya  mide yanması  var ise; kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 8. Tedaviniz sırasında alkol kullanmaktan  kaçınınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

BETMIGA 50 mg Uzatılmış Salınımlı Film Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek öncesi veya yemek sonrası alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ağız kuruluğu, kalp atımlarında artış, çarpıntı  yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Mirabegron
İlaç Marka İsmi: BETMIGA 50 mg Uzatılmış Salınımlı Film Tablet

Yorum(3)

 1. 4 Ocak 2018
  • 18 Şubat 2018
 2. 3 Ağustos 2018

Bir Yorum Yazın