Betaserc Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Betahistin dihidroklorür‘dür. Betaserc Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltan bir ilaçtır. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile karakterize meniere hastalığı tedavisinde kullanılır.

Betaserc Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile karakterize meniere hastalığı tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer önceden geçirilmiş ve şu an var olan mide ülseri rahatsızlığınız varsa veya nefes darlığı, kalp-damar hastalığınız, feokromasitoma hastalığınız ya da herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu bildiriniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. 18 yaş altı hastalarda kullanmayınız.
 5. İlacın üzerinizde nasıl bir etki bırakacağını bilmeden araç veya makine kullanmayınız.
 6. Tedavinin iyi etkilerini görmeye başlamanız bir kaç  haftayı bulabilir, bazen bir kaç ayı bulabilir. İlacınızı düzenli bir şekilde kullanınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Betaserc Tablet‘in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı yemekte bir bardak su ile birlikte alınız. Yemeklerle birlikte alınırsa midenize  zarar verme riski azalabilir.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

 1. Mide şikayetleri, baş ağrısı, uyuklama, ishal, deride kaşıntı, kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Betahistin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi:  Betaserc Tablet

Betaserc 16 mg Tablet İlaç Prospektüsü


Betaserc-16-mg-Tablet-İlaç-Prospektüsü

1 Yorum

 1. 25 Aralık 2017

Bir Yorum Yazın