BAYSİP 500 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

 1. İlaç Marka İsmi: BAYSIP 500 mg film kaplı tablet.
 2. Endikasyon Bilgisi: Antibiyotik grubundan siprofloksasin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. BAYSİP 500 mg, duyarlı bakterilere bağlı yumurtalık iltihabı, idrar kanalları ve kesesi iltihabı, prostatit, gonore; mide-bağırsak, karın içi, böbrek enfeksiyonu; sık sık nükseden sinüzit, dış ve orta kulak enfeksiyonu; zatüre, KOAH’nın şiddetlenmesi; şarbon hastalığı, cilt-yumuşak doku, kemik-eklem enfeksiyonlarında; antibakteriyel olarak.
 3. BAYSİP DOZAJI: günde 1 ya da 2 defa 500 -750 mg. (öğün esnasında veya öğünler arasında)
 4. Kontrendikeleri: Tizanidin kullanmak, florokinolon antibiyotik alerjisi.
 5. Etkileşim: süt ve mineral katkılı gıdalar, Lidokain, kafein, antiretroviral ilaçlar, Zolpidem, QT aralığını uzatan ilaçlar, Agomelatin, Omeprazol, Ropinirol, Tizanidin, Probenesid, Fenitoin, Metotreksat, Metoklopramid, Duloksetin, Sildenafil, varfarin, Siklosporin,
  asenokumarol, fenprokumon, fluindion, pentoksifilin, Klozapin, Teofilin,
 6. Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde BAYSİP alınması gerekiyorsa bebek emzirilmez.
 7. BAYSİP yan etkisi: atralji, diyare ve mide bulantısı.
 8. BAYSİP film kaplı tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. BAYSİP ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 9. BAYSIP 500 mg sırasıyla,  Antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Kuinolonlar, Fluorokuinolonlar ve siprofloksasin hidroklorür monohidrat olarak sınıflandırılmış şekilde, J01MA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini Toprak İlaç ve Kimyevi Mad. Sanayi yapar, ruhsatı İstanbul İlaç San. ve Tic. A.Ş’ye aittir.  BAYSİP 500 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; BAYSİP uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

BAYSİP 500 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
BAYSİP 500 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

BAYSİP 500 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi
BAYSİP 500 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Yorum Yap