Bakamsilin Fort Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi   Bakampisilin hidroklorür’dür. Bakamsilin Fort Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşan antibiyotik bir ilaçtır. Alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, orta kulak iltihabı, gırtlak kapağı iltihabı, zatürre gibi) enfeksiyonları,  idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi);  karın içi enfeksiyonları (mide-bağırsak ve safra kesesi ile ilgili enfeksiyonlar, karın zarı iltihabı); bel soğukluğu (gonokok) ve deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için kullanılır.

Bakamsilin Fort Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, toplum kökenli zatürre, hastane kaynaklı zatürre gibi) enfeksiyonlarını,  idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi);  mide-bağırsak ve safra kesesi ile ilgili enfeksiyonlar;  karın içi enfeksiyonları; bel soğukluğu; deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için kullanılır.
 3. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 4. Eğer penisiline veya sefalosporin grubu bir ilaca alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 5. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 6. Eğer  böbrek rahatsızlığınız veya mide ve bağırsak hastalığınız varsa ya da geçmişte antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyon enfeksiyöz mononükleoz hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Bakamsilin Fort Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Şiddetli sulu ishal, karın krampları, kolay kanama ve çürük oluşumu  gibi yan etkilerde ilaç alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Bakampisilin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Bakamsilin Fort Tablet

Yorum Yap