AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit’tir. AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. AUGMENTİN,  tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında;  deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (selülit, hayvan ısırmaları, kıl kökü iltihabı, abse, çıban, yılancık, yara gibi); idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonlarında ve diş ve diş eti enfeksiyonlarının (diş absesi gibi) tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanımı 2 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

 

AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. AUGMENTİN, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Eğer geçmişte penisiline/antibiyotiğe bağlı sarılık veya karaciğer yetmezliği geçirdiyseniz; AUGMENTİN‘i kullanmayınız.
 4. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da enfeksiyoz mononükleoz adı verilen bir hastalığınız varsa veya böyle bir hastalığınız olduğundan şüpheleniliyorsa; AUGMENTİN‘i kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 5. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetseniz bile AUGMENTİN‘i doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon vücudunuzdan tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 6. Mide veya bağırsaklarda oluşabilecek rahatsızlıkları  önlemek için, yemek başlangıcında alınması önerilmektedir. 12 saat ara ile verilmelidir. 14 günden  daha fazla kullanılmamalıdır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bir paketin tamamını yarım bardak içme suyunun içine  boşaltınız ve karıştırarak tozun çözünmesini sağlayınız. Tamamen eridikten sonra bekletmeden içiniz. 12 saat ara ile günde iki kez alınır. 14 günden  daha fazla kullanılmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, hafif ishal, vajinal enfeksiyonlar (kaşıntı veya akıntı) yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Amoksisilin, Klavulanik Asit
İlaç Marka İsmi: AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe

AUGMENTIN 400 mg/57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz  Saşe kullanma talimatı


AUGMENTIN 400 mg-57 mg Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Saşe kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın