ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit, Psödoefedrin hidroklorür’dür.  ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.  Soğuk algınlığına bağlı olarak görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı 16 yaş üstü ergenler ve yetişkinler içindir.

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  Soğuk algınlığına bağlı olarak görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılır.
 3. İlacı kullanırken kahve telvesi gibi kusma, siyah-kanlı, katramsı dışkılama gibi mide kanaması belirtileri olursa ilacın alımını durdurup tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.
 4. Eğer herhangi bir ameliyat geçirme durumunuz var ise ameliyat zamanı gelmeden önce bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. Doktorunuz bir süreliğine ilacı kullanmanızı durdurabilir.
 5. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol mide kanaması riskini arttırabilir.
 6. Hemofili (kanama düzensizliği) hastalığınız varsa ya da yakın geçmişte mide veya bağırsak kanaması öyküsü veya ilaca karşı bir alerjiniz var ise kullanmayınız.
 7. Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, kanama ya da kan pıhtılaşma bozuklukları, astım, mevsim alerjisi, nezle, mide  ülseri, burunda polip varlığı, gut hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kalp rahatsızlığı, yüksek kan basıncı  gibi rahatsızlıklarınız var ise  doktorunuzu bilgilendirmeden kullanmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Saşenin içindeki granülü bir bardak suyun içine boşaltıp, iyice karıştırınız ve bekletmeden içiniz.  4-8  saat aralıklarla kullanılabilir. Günde 6 saşeden fazla kullanılmamalıdır. İlacın midede oluşturabileceği tahrişi azaltmak amacıyla tok karnına alınmalıdır.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, sersemlik hissi, halsizlik, huzursuzluk, sinirlilik, uykusuzluk, aşırı terleme ve ciltte solgunluk yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Asetilsalisilik asit, Psödoefedrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granülü İlaç Prospektüsü


ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granülü İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın