ASIVIRAL Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Asiklovir’dir. ASIVIRAL Krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. ASIVIRAL, uçuk virüsünün sebep olduğu genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarındaki uçuklar ile genital bölgedeki (cinsel organlardaki) uçukların  tedavisinde kullanılmaktadır.

ASIVIRAL Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ASIVIRAL, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde ASIVIRAL kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
 5. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınınız. enfeksiyonu başka bölgelere ya da diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız.
 6. ASIVIRAL‘in kullanımı genital uçukların bulaşmasını engellememektedir. Virüsü partnerinize bulaştırmamak için cinsel ilişkiden kaçınınız ya da prezervatif kullanınız.
 7. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. ASIVIRAL, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ASIVIRAL Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürünüz ve hafifçe yediriniz.
 3. Günde 5 defa yaklaşık 4 er saat ara ile uygulanabilir.  Dudak kenarlarında ve burun etrafındaki uçuklarda normal tedavi süresi en az 4 gün,  Genital uçuklarda en az 5 gündür. Eğer iyileşme olmazsa tedaviye toplam 10 gün (5+5) devam edilebilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yaygın görülen yan etki olarak herhangi bir veri yoktur.

İlaç Etken Maddesi: Asiklovir
İlaç Marka İsmi: ASIVIRAL Krem

 

Yorum(3)

 1. 10 Ağustos 2017
 2. 15 Mart 2018
 3. 4 Temmuz 2018

Bir Yorum Yazın