ASEC Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Aseklofenak’tır. ASEC Film Tablet,vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. ASEC, Osteoartrit (eklemlerde harabiyet ve kireçlenme), romatoid artrit(iltihabi eklem rahatsızlığı) ve ankilozan spondilit (daha çok omurga eklemlerinde sertleşme ile seyreden, ağrılı ilerleyici romatizma) belirti ve bulgularnın tedavisi ile akut gut artriti (gut hastalığına bağlı ağrılı eklem iltihabı), akut kas iskelet sistemi ağrıları (bel ağrısı, sırt ağrısı gibi), adet dönemi  ağrıları (Dismenore), diş veya ortopedik ameliyat sonrası  görülen ağrılar ile hasar ve zedelenme sonucu oluşan şişlik ve ağrıların giderilmesinde kullanır.

ASEC Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ASEC, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. Ciddi kalp yetmezliğiniz, orta veya şiddetli böbrek veya karaciğer yetmezliğiniz varsa ya da  iltihap veya ağrı kesici ilaçlara (örneğin ibuprofen,  diklofenak, Asetilsalisilik asit/Aspirin gibi) alerjiniz varsa veya aktif veya şüpheli mide-bağırsak ülseri ya da mide bağırsak kanamanız varsa; ASEC‘i kullanmayınız.
 4. Eğer daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi, felç veya beyin kanaması öykünüz varsa ya da kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması, kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip, karaciğer  rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı  varsa; ASEC‘i kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 5. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım problemlerini arttırmaktadır. Kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 6. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası ağrılarda kullanmayınız.
 7. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabilir. Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.
 8. Yaşlı hastalarda mide ve bağırsaklarda kanama riski daha yüksek olduğundan, dikkatli kullanılmalıdır.
 9. ASEC‘i kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 10. ASEC, 18 yaş altı çocuklar ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 11. Baş dönmesi, göz kararması, sersemlik gibi yan etkiler görülebilir. Bu etkilerden herhangi biri sizde varsa, araç ya da makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktivitelerden kaçınınız.
 12. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ASEC Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.
 3. Günlük önerilen doz: Sabah ve akşam 1 er tablet olmak üzere günde 2 tablet alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Sersemlik,  bulantı,  ishal, hazımsızlık, karın ağrısı ve karaciğer enzimlerinde artış yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Aseklofenak
İlaç Marka İsmi: ASEC Film Tablet

ASEC Film Tablet Kullanma Talimatı


ASEC Film Tablet İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın