ARTRIL FORTE Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   İbuprofen’dir.  ARTRIL FORTE Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan bir ilaçtır. ARTRIL FORTE bölgesel yumuşak dokuların iltihabi hastalıklarında,  eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanmasında, omuz sertliği, bel ağrısı, sırt ağrısı, kas romatizması ağrılarında ve  kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla oluşan şişme ve ağrılarda yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Kullanımı 14 yaş üzeri çocuk, ergen ve yetişkinler içindir.

ARTRIL FORTE Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ARTRIL FORTE, iltihap önleyici ve ağrı kesici bir jeldir.
 3. Eğer astım, mide ülseri , böbrek hastalığı, yüksek tansiyon rahatsızlığınız var ise jeli kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. ARTRIL FORTE‘nin kullanımı güneş ışınlarına karşı cildinizi hassas hale getirebilir. Güneş yanıklarına sebep olabilir.
 5. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Kazara ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 6. ARTRIL FORTE‘yi enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra  uygulayınız.
 7. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Krem kuruduktan sonra giyininiz.
 8. Jeli uyguladıktan  sonra, en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. ARTRIL FORTE 14 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ARTRIL FORTE Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. ARTRIL FORTE‘yi tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürüp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen cilt bölgesinde kaşıntı, kızarıklık ve hassasiyet görüldüğünde. doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:   İbuprofen
İlaç Marka İsmi: ARTRIL FORTE Jel

Bir Yorum Yazın