ANTIMAX Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Doksepin Hidroklorür’dür. ANTIMAX  Krem, kaşıntı giderici kremdir. Vücudun herhangi bir yerinde ya da  tek veya çok sayıda yerde görülebilen küçük, çok kaşıntı verici deri kalınlaşması ile belirgin deri hastalığına (liken simpleks) ve Atopik dermatit (kronik bir cilt sorunu ve hastalığı olup aşırı miktarda kaşıntı ve beraberinde ciltte oluşan kızarıklıklar ile belirgin bir hastalıktır.) hastalığına bağlı kaşıntıların giderilmesinde kullanılır.

ANTIMAX  Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Atopik dermatit hastalığına ve liken hastalığına bağlı kaşıntıların giderilmesinde kullanılır.
 3. Uygulama aralarında en az 4 saat olacak şekilde günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 4. Bu ilacı bir haftadan fazla kullanmayınız.
 5. Bu ilacı MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç ile birlikte kesinlikle kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç kullanacaksanız bu ilacın kullanımını kestikten en az 2 hafta sonra kullanmaya başlamalısınız. İlacı  kullanmadan önce kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza söylemeniz tavsiye edilir.
 6. Bu ilacın kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Güneş ışınlarından, solaryumdan, güneş lambalarından uzak durunuz.
 7. Alerji ilaçları, uyku ilaçları, epilepsi veya depresyon ilaçları ile birlikte kullanılmamalıdır.
 8. Eğer glokom veya kontrol altına alınmamış dar açılı glokom rahatsızlığınız varsa veya idrar yapma zorluğu rahatsızlığınız ya da uyku apneniz (uykuda geçici solunum durması) varsa bu ilacı kullanmayınız.
 9. Bu ilacı, uzun QT sendromu veya kalp ritm bozukluğu ile ilgili ilaçlarla birlikte kullanmayınız.
 10. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 11. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 12. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 13. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 14. Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı çocuklarda kullanmayınız.
 15. Herhangi bir cilt enfeksiyonu varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 16. İlacı kullanırken, alkollü içecekler tüketmeyiniz.
 17. İlacın kullanımı uyuşukluk haline sebep olabileceğinden, makine ve araç kullanımında dikkatli olunuz.
 18. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

ANTIMAX  Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Uygulama aralarında en az 4 saat olacak şekilde günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk, halsizlik, dalgınlık, mide bulantısı, ağızda kuruluk, susama hissi, tat bozukluğu ve idrara çıkamama gibi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Doksepin Hidroklorür

İlaç Marka İsmi:  ANTIMAX  Krem

Bir Yorum Yazın