AMİKOZİT 100 mg IM/IV enj. çöz.

AMİKOZİT 100 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, AMİKOZİT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi AMİKOZİT 100 mg IM/IV enj. çöz. hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.

AMİKOZİT 100 mg IM-IV enj. çöz. kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

AMİKOZİT 100 mg IM-IV enj. çöz. kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

AMİKOZİT 100 mg IM-IV enj. çöz. kısa ürün bilgisi

AMİKOZİT 100 mg IM-IV enj. çöz. kısa ürün bilgisi

—AMİKOZİT 100 mg enjeksiyonluk çözelti de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz AMİKOZİT ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
—AMİKOZİT 100 mg ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. AMİKOZİT ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: AMİKOZİT 100 mg/2 ml IM/IV enjeksiyonluk çözelti

Endikasyon bilgisi: Amikasin adlı etken maddeyi içinde bulunduran AMİKOZİT 100 mg, bakteriyel enfeksiyonlarda; antibiyotik olarak.

AMİKOZİT 100 mg sırasıyla, Antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Aminoglikozidler ve Amiklasin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01GB06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz AMİKOZİT 100 mg, SANOFİ  İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap