AMBREKS Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür’dür. AMBREKS Şurup, solunum yollarındaki koyu balgamın kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar ve solunumu kolaylaştırır. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.

AMBREKS Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.
 3. Diğer öksürük kesici  ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan  balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
 4. Eğer  böbrek, karaciğer hastalığı, mide veya  on iki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  varsa; kullanmadan önce  doktorunuzu bilgilendiriniz.
 5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AMBREKS Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günlük önerilen doz: Tedavinin başlangıcında ilk 2-3 gününde günde 3 defa 1 er ölçek; sonra günde 2 defa 1 er ölçek ile 8-10 gün devam edilir.
 4. 0-2  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2 defa 1/4 er  ölçek;
 5. 2-5  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 3 defa 1/4 er  ölçek;
 6. 5-12  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2-3 defa 1/2 er (yarımşar) ölçektir.
 7. Tedavinin başında dozlar 1 misli arttırılabilir.
 8. Yemeklerden sonra alınmalıdır,

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: AMBREKS Şurup

AMBREKS ŞURUP KULLANMA TALİMATI


AMBREKS ŞURUP KULLANMA TALİMATI

Bir Yorum Yazın