AMBREKS Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür’dür. AMBREKS Pediatrik Şurup, solunum yollarındaki koyu ve yapışkan haldeki mukus salgısının (sümüksü salgı-balgam) kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar, öksürüğü rahatlatır ve solunumu iyileştirir. AMBREKS, mukus salgısının (balgamın) artması, dışarıya atılımının bozulması, koyu ve yapışkan olması ile birlikte görülen bronşit, bronşiyal astım (nefes darlığı), bronşektazi (akciğerdeki bronşların kalıcı olarak genişlemesi),  burun iç yüzeyi iltihabı,  orta kulak iltihabı, larenjit (gırtlak iltihabı) ve  sinüzit gibi akut (kısa süre içinde gelişen) veya kronik solunum yolu hastalıklarında balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi operasyon sonrasında bronşlar ve akciğerler ile ilgili rahatsızlıkların  önlenmesi ve giderilmesi için kullanılır. Kullanımı 0-12 yaş arası çocuklar içindir.

AMBREKS Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. AMBREKS Pediatrik, mukus salgısının (balgamın) artması, dışarıya atılımının bozulması, koyu ve yapışkan olması ile birlikte görülen solunum yolu hastalıklarında balgam söktürücü olarak kullanılan bir ilaçtır.
 3. Diğer öksürük kesici  ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan  balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
 4. Eğer çocuğunuzda böbrek veya karaciğer hastalığı varsa; kullanmadan önce  doktorunuzu çocuğunuzun durumu hakkında bilgilendiriniz.
 5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AMBREKS Pediatrik Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. 0-2  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2 defa 1/2 er (yarımşar)  ölçek;
 4. 2-5  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 3 defa 1/2 er (yarımşar)  ölçek;
 5. 5-12  yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2-3 defa 1 er ölçektir.
 6. Tedavinin başında dozlar 1 misli arttırılabilir.
 7. Yemeklerden sonra alınmalıdır,

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: AMBREKS Pediatrik Şurup

AMBREKS Pediatrik Şurup Kullanma Talimatı


AMBREKS Pediatrik Şurup Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın