ALZER Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Memantin hidroklorür’dür. ALZER Film Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltan bir ilaçtır. Beyinde bulanan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir uyarısını ve hafızayı iyileştirir. Orta ve ileri derece   Alzheimer  tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde kullanılır. Hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

ALZER Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek rahatsızlığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bilgilendiriniz.İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için  doz ayarlamaları ve testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. İlacın fayda sağlaması için düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunun için ilacınız tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 5. İlaç alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde çok dikkatli olmalısınız.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ALZER Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı gibi durumlarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal doktorunuza başvurunuz.
 3. Kusma, ishal, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk hissi, uykusuzluk, sıkıntı, ajitasyon ve idrar kaçırma gibi hafif yan etkiler de görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Memantin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: ALZER Film Tablet

ALZER Film Tablet kullanma talimatı


ALZER-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın