ALZANT Oral Damla

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Memantin’dir.  ALZANT Oral Damla, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltan bir ilaçtır. Beyinde bulanan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir uyarısını ve hafızayı iyileştirir. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde kullanılır. Hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

ALZANT Oral Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek rahatsızlığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bilgilendiriniz.İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için  doz ayarlamaları ve testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. İlacın fayda sağlaması için düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunun için ilacınız tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 5. İlaç alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde çok dikkatli olmalısınız.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ALZANT Oral Damla’nın Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Doktorunuzun önerdiği miktardaki damlayı bir miktar su ile birlikte veya doğrudan alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı gibi durumlarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal doktorunuza başvurunuz.
 3. Kusma, ishal, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk hissi, uykusuzluk, sıkıntı, ajitasyon ve idrar kaçırma gibi hafif yan etkiler de görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Memantin

İlaç Marka İsmi: ALZANT Oral Damla

ALZANT Oral Damla İlaç Prospektüsü


ALZANT-Oral-Damla-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın