ALMİBA 1 g/5 ml İ.M/İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti

Levokarnitin etken maddesini içinde bulunduran ALMİBA 1 g/5 ml İ.M/İ.V. Ampul, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ALMİBA, GMG GRAND MEDİCAL İLAÇLARI firmasının ürünüdür .

ALMİBA için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ALMİBA ne ilacıdır; ALMİBA’ya başlamadan önce uyulması gerekenler, ALMİBA dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ALMİBA kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ALMİBA Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

ALMİBA 1 g/5 ml İ.M/İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti’ye ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

ALMİBA 1 g/5 ml İ.M/İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti’nin kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

ALMİBA etken maddesi levokarnitin (1 g), primer  karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg -100 mg/kg/gün; erişkin: 2-3 kere 1 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

ALMİBA , hamilelikte B kategorisinde; gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

ALMİBA kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

ALMİBA Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

ALMİBA da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ALMİBA’yı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. ALMİBA’yı size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ALMİBA ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap