ALLERGODİL 0.14 mg burun spreyi

ALLERGODİL için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ALLERGODİL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ALLERGODİL burun spreyi  hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ALLERGODİL 0,14 mg burun spreyi kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ALLERGODİL 0,14 mg burun spreyi kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ALLERGODİL 0,14 mg burun spreyi kısa ürün bilgisi

ALLERGODİL 0,14 mg burun spreyi kısa ürün bilgisi

—ALLERGODİL SPREY  de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ALLERGODİL’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
—ALLERGODİL SPREY ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. ALLERGODİL’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: ALLERGODİL 0.14 mg burun spreyi

Endikasyon bilgisi: azelastin adlı etken maddeyi içinde bulunduran ALLERGODİL burun spreyi, vazomotor rinitte; antialerjik

ALLERGODİL sırasıyla, Solunum Sistemi, Nazal İlaçlar, Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Topikal Kullanılan Nazal Preparatlar, Antiallerjikler (kortikosteroidler hariç) ve azelastin hidroklorür olarak sınıflandırılmış şekilde, R01AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ALLERGODİL , MEDA PHARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap