ALERINIT 5 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür’dür. ALERINIT 5 mg Film Tablet, vücutta, doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. ALERINIT, nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik;  alerjik nezlenin belirtileri olan  boğaz, burun ve gözlerde  kaşıntı, hapşırma, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı veya burun akıntısı gibi belirtilerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Kullanımı, 6 yaş ve üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

ALERINIT 5 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ALERINIT ,vücutta, doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir.
 3. Çok şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız, ALERINIT ‘i kullanmayınız.
 4. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, ALERINIT ‘i kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. ALERINIT ‘i bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 5. Eğer, böbrek hastalığınız veya fenilketonüri hastalığınız ya da herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa ALERINIT ‘i kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenlibir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 7. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ALERINIT 5 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, halsizlik, uyuklama ve ağız kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

.

İlaç Etken Maddesi:  Levosetirizin dihidroklorür
İlaç Marka İsmi:ALERINIT 5 mg Film Tablet

ALERINIT 5 mg Film Tablet kullanma talimatı


ALERINIT-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın