ALEREX Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Bilastin’dir. ALEREX Tablet, vücutta, doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik rinitin (saman nezlesi) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanması ve burun akıntısı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.

ALEREX Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik rinitin (saman nezlesi) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanması ve burun akıntısı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.
  3. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya karaciğer hastalığınız  ya da böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
  5. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ALEREX Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte, kahvaltıdan bir saat önce aç karnına alınız. İlacı aldıktan bir saat sonrasına kadar hiç bir şey yemeyiniz. Günde bir tablet alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı ve sersemlik gibi  gibi yan  etkiler görülebilir.

.

İlaç Etken Maddesi:  Bilastin

İlaç Marka İsmi: ALEREX Tablet

Bir Yorum Yazın