AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Levosetirizin dihidroklorür (5 mg), Montelukast sodyum (10 mg)’dur. AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet, alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.

AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.
 3. Ciddi karaciğer yetmezliğiniz veya şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız veya emziriyorsanız; kullanmayınız.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 5. Eğer astımınız varsa ve astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınınız.
 6. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 7. Laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 8. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, yorgunluk, sersemlik, uykululuk hali,  karın ağrısı, ishal, isilik ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

.

İlaç Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Levosetirizin dihidroklorür
İlaç Marka İsmi: AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet

AIRPASS 5/10 mg Film Kaplı Tablet Kullanma Talimatı


AIRPASS 5 10 mg Film Kaplı Tablet Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın