ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin A, Vitamin C, Vitamin E, Selenyum’dur.  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül, yağ emilim bozuklukları, karaciğer yetmezliği-safra kanalı tıkanıklığı, uzun süre devam eden ishal ve bağırsak emilim bozukluklarında  A, C, E vitaminleri eksikliğinde ve selenyum ihtiyacının karşılanması için kullanılmaktadır.  Ayrıca A, C ve E vitaminlerinin ve selenyumun antioksidan etkilerinden dolayı genel sağlığın korunmasında kullanılır.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. A, C, ve E vitamini eksikliğinde ve Selenyumun gerekli olduğu durumlarda kullanılmaktadır.
  3. Diğer A vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla birlikte kullanmayınız.
  4. ACE PLUS SELENYUM’ u doktorunuzun önerdiği süre ve dozda alınız. Yüksek dozlarda kullanılması durumunda bulantı, kusma, iştahsızlık, uyku hali, deri döküntüleri gibi istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. 9 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde A, C, E vitaminleri ve selenyuma ihtiyaç artar. Bu durumlarda doktor önerisiyle uygun dozlarda kullanılabilir.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.Takviye olarak günde 1-2 yumuşak kapsül, tedavi amacıyla günde 2-3 yumuşak kapsül alınır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Tedaviden 2-6 hafta sonra ellerde, avuç içlerinde ya da ayak tabanında ve daha az miktarda yüzde sarı renk oluşması yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A (Beta-caroten), Vitamin C, Vitamin E, Selenyum
İlaç Marka İsmi:  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Bir Yorum Yazın