A-FERİN SINUS Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür, Triprolidin hidroklorür’dür.  A-FERİN SINUS Film Tablet, histaminin etkisini azaltıcı, solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder, burun boşluklarında mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. A-FERİN SINUS, alerjik nezle, alerjik olmayan sürekli nezle, grip ve soğuk algınlığına bağlı boğaz ağrısı, baş ağrısı, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, kızarıklık, ödem, gözlerde sulanma, hapşırma, ateş, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

 

A-FERİN SINUS Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  A-FERİN SINUS, alerjik nezle, alerjik olmayan sürekli nezle, grip ve soğuk algınlığına bağlı şikayetlerin giderilmesi için kullanılmaktadır.
 3. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen 3 – 5 gün içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, yeni şikayetler ortaya çıkarsa yada ağrı veya yüksek ateş devam ediyorsa, ilacın kullanımına son verip acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. A-FERİN SINUS‘ü 5 günden fazla kullanmayınız.
 5. Karaciğer hastalığınız ya da alkol bağımlılığınız var ise doktorunuz ile görüşmeden  kullanmayınız. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı,astım ya da herhangi bir akciğer hastalığı,yüksek tansiyon, kalp hastalığı, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı,  göz tansiyonu, prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu, alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Tedaviniz süresince, parasetamol içeren başka bir ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.
 8. Eğer son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 9. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız.
 10. İlacın sakinleştirici etkisi vardır.  Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde  çok dikkatli olunuz.
 11. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

A-FERİN SINUS Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. 12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günlük önerilen doz  6 saatte bir 1 tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, baş dönmesi, sersemlik ve uyku hali, uyuşukluk, ağız kuruluğu, terleme, bulanık görme, cilt döküntüsü  ve üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir. Bu etkiler ilacın kullanımının kesilmesiyle birlikte ortadan kalkar.

 

İlaç Etken Maddesi: Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür, Triprolidin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: A-FERİN SINUS Film Tablet

A-FERİN SINUS Film Tablet kullanma talimatı


A-FERİN-SINUS-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın