A-FERİN PEDİATRİK Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol, Klorfeniramin maleat’ tır. A-FERİN PEDİATRİK Şurup,  histaminin etkilerini engelleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.  Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser.     A-FERİN PEDİATRİK , grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı,  gözlerde sulanma, hapşırma, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı 2 yaş üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

A-FERİN PEDİATRİK Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. A-FERİN PEDİATRİK , grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı,  gözlerde sulanma, hapşırma, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır.
 3. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen 3 – 5 gün içerisinde hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, yeni şikayetler ortaya çıkarsa yada ağrı veya yüksek ateş devam ediyorsa, ilacın kullanımına son verip acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. A-FERİN PEDİATRİK‘i 5 günden fazla kullanmayınız.
 5. Eğer çocuğunuzun karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, astım ya da herhangi bir akciğer hastalığı varsa;   kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. Tedaviniz süresince, parasetamol içeren başka bir ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.
 7. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

A-FERİN PEDİATRİK Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. 12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde, günlük önerilen doz: günde 4-6 saat ara ile 4 er ölçek;                        6-12 yaş arası çocuklarda, günlük önerilen doz: günde 4-6 saat ara ile 2 şer ölçek;                                                    2-6 yaş arası çocuklarda, günlük önerilen doz: günde 4-6 saat ara ile 1 er ölçektir.
 4. Yemeklerden veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, gaza bağlı mide-bağırsaklarda şişkinlik, karın ağrısı, kabızlık, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorfeniramin maleat
İlaç Marka İsmi: A-FERİN PEDİATRİK Şurup

 

Bir Yorum Yazın