A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür’dür. A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. A-FERIN HOT, grip ve soğuk algınlığı, yutak iltihabı, sinüzit ile birlikte görülen burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesi  için kullanılır.  Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. A-FERIN HOT, grip ve soğuk algınlığı, yutak iltihabı, sinüzit ile birlikte görülen burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesi  için kullanılmaktadır.
 3. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen 3 – 5 gün içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, yeni şikayetler ortaya çıkarsa yada ağrı veya yüksek ateş devam ediyorsa, ilacın kullanımına son verip acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. A-FERIN HOT‘u 5 günden fazla kullanmayınız.
 5. Karaciğer hastalığınız ya da alkol bağımlılığınız var ise doktorunuz ile görüşmeden  kullanmayınız. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Şiddetli karaciğer veya, böbrek yetmezliğiniz varsa  ya da epilepsi (sara), yüksek tansiyon (yüksek kan basıncı), kalp hastalığı, QT Sendromu, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı (diyabet), prostat büyümesi gibi rahatsızlıklardan herhangi biri varsa;  kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 7. Tedaviniz süresince, parasetamol içeren başka bir ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.
 8. Son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 9. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız.
 10. İlacın sakinleştirici etkisi vardır.  Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde  çok dikkatli olunuz.
 11. A-FERIN HOT 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her bir poşetin içindeki granülü bir bardak  sıcak su  içine boşaltınız ve çözünmesini bekleyiniz. Sıcakken içiniz.
 3. 12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günlük önerilen doz; Günde 3 kez 1 er poşettir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma,  ağız kuruluğu, sinirlilik, uyku bozukluğu, sersemlik, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

A-FERIN HOT Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet kullanma talimatı


A-FERIN-HOT-Tek-Kullanımlık-Toz-İçeren-Poşet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın