ZYRTEC 10 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi  Setirizin hidroklorür’dür. ZYRTEC 10 mg Film Tablet,vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. ZYRTEC, 6 yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde; nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; saman nezlesi; kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.

ZYRTEC 10 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ZYRTEC, 6 yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde; nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; saman nezlesi; kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Ciddi böbrek yetmezliğiniz varsa; ZYRTEC‘i kullanmayınız.
 4. Yakın zamanda alerji testi yaptıracaksanız, ZYRTEC test sonuçlarını etkiliyebileceğinden, test yaptırmadan bir kaç gün önce  ZYRTEC‘i kullanmaya devam edip etmeyeceğinizi doktorunuza danışınız.
 5. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, ZYRTEC‘i kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. ZYRTEC‘i, bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 6. ZYRTEC‘i kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 7. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırır.
 8. ZYRTEC‘i 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ZYRTEC 10 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı tercihen akşam yemeklerinde alınız.
 3. 6 yaş ve üstü çocuklarda ve erişkinlerde günlük önerilen doz: Günde 1 kez yarım veya 1 tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyuklama hali, halsizlik, sersemlik hissi, baş ağrısı, farenjit, nezle, ağız kuruluğu, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Setirizin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: ZYRTEC 10 mg Film Tablet

ZYRTEC 10 mg Film Tablet kullanma talimatı


Zyrtec-10-mg-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın