Zyrtec 10 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Setirizin hidroklorür’dür. Zyrtec 10 mg Film Tablet,vücuttaki bir doğal kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. 6 yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde; nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; saman nezlesi; kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Zyrtec 10 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. 6 yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde; nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; saman nezlesi; kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 5. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırır.
 6. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 7. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Zyrtec 10 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı tercihen akşam yemeklerinde alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrsı, ishal, sersemlik, halsizlik, ağız kuruluğu, uyuklama hali, uykusuzluk, sinirlilik, huzursuzluk, farenjit, nezle, ağızda tat alma bozukluğu, ödem, kilo artışı, idrar yapamama, deride kaşıntı ve döküntü gibi yan etkilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuzla görüşmelisiniz.

İlaç Etken Maddesi:  Setirizin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Zyrtec 10 mg Film Tablet

Zyrtec 10 mg Film Tablet İlaç Prospektüsü


Zyrtec-10-mg-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın

error: