ZENARO Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür’dür.  ZENARO Film Tablet, vücutta, doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.

ZENARO Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 3. Çok şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız, bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 5. Eğer, karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız, fenilketonüri hastalığınız ya da herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. İlaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Uyku hali, uyuşukluk gibi yan etkilerinden dolayı, araba ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

ZENARO Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemekten sonra  veya öğün aralarında alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, baş ağrısı, uyku hali, halüsinasyon, depresyon, huzursuzluk, yorgunluk, bitkinlik, ödem, kas ağrısı, ödem, kilo artışı, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Levosetirizin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi: ZENARO Film Tablet

ZENARO Film Tablet İlaç Prospektüsü


ZENARO-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın