VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin), hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateşin giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı 3 ay ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateşin giderilmesinde kullanılır.
  3. 3 aylıktan küçük bebeklerde doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır.
  4. Doktor tavsiyesi olmadan 3 günden fazla kullanmayınız.
  5. Eğer çocuğunuzun şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği varsa ya da vücut ağırlığı 4 kg dan düşükse veya  herhangi bir akciğer hastalığı, kalp hastalığı ya da anemisi (kansızlık) varsa; doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  6. 3-5 gün içerisinde ateş veya ağrıda azalma olmamışsa, ilacın kullanımını bırakıp doktorunuza başvurunuz.
  7. Hamilelik ve emzirme döneminde doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
  3. 2. ayda aşı sonrası ateş görülen bebeklerde 6 saat ara ile 1/2 ölçek doz kullanılabilir.
  4. 3-6 ay arası bebeklere 6 saat ara ile  1/2 ölçek ;
  5. 6-24 ay arası bebeklere 6 saat ara ile  1 ölçek ;
  6. 2 ile 4 yaş arası çocuklara 6 saat ara ile 1 + 1/2 ölçek ;
  7. 4 ile 6 yaş arası çocuklara 6 saat ara ile 2 ölçek
  8. 24 saat içerisinde en fazla 4 kez kullanılmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuklama, kol ve bacaklarda uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, yüz ödemi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol
İlaç Marka İsmi: VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

VOLPAN PEDİATRİK 120 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin) İlaç Prospektüsü


volpan-pediatrik-120-mg-surup-bebek-ve-cocuklar-icin-ilac-prospektusu

Bir Yorum Yazın