Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin), hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateşin giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı 3 ay ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin) Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateşin giderilmesinde kullanılır.
  3. 3 aylıktan küçük bebeklerde doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır..
  4. Doktor tavsiyesi olmadan 3 günden fazla kullanmayınız.
  5. Eğer çocuğunuzun şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği varsa ya da vücut ağırlığı 4 kg dan düşükse veya  herhangi bir akciğer hastalığı, kalp hastalığı ya da anemisi (kansızlık) varsa; doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  6. 3-5 gün içerisinde ateş veya ağrıda azalma olmamışsa, ilacın kullanımını bırakıp doktorunuza başvurunuz.
  7. Hamilelik ve emzirme döneminde doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)’nun Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
  3. 4 -11 ay arası bebeklerde 1/2 ölçek ;     12 – 23 ay arası bebeklerde 3/4 ölçek;  2 – 3 yaş arası çocuklarda 1 ölçek;
    4 – 5 yaş arası çocuklarda 1 +1/2 ölçek;    6 – 8 yaş arası çocuklarda 2 ölçek;   9-10 yaş arası çocuklarda 2 +1/2 ölçek;  11-12 yaş arası çocuklarda 3 ölçek
  4. Önerilen dozlar 6 saatte bir verilebilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuklama, kol ve bacaklarda uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, yüz ödemi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol
İlaç Marka İsmi: Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin) İlaç Prospektüsü


vermidon-pediatrik-160-mg-surup-bebek-ve-cocuklar-icin-ilac-prospektusu

Bir Yorum Yazın