TYLOL PLUS Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol, Kafein’dir. TYLOL PLUS Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ağrılar, adet dönemi ağrısı, baş ağrısı, migren, boğaz ağrısı, diş ağrısı, kas ve iskelet ağrısı ve kireçlenmeye bağlı ağrılar ve ağrıların eşlik ettiği yüksek ateşin giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

TYLOL PLUS Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.
 3. Eğer akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa ya da  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu), astımınız varsa  ya da alkol kullanıyorsanız  bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza anlatınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 4. İlacı kullanmanıza rağmen 3-5 gün içinde ağrı ve ateşin azalmaması ya da ağrının devam etmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacı doktorunuzun size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmayınız. Karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 6. Eğer alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  ya da günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden kullanmayınız.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına neden olabilir.
 8. Kullanımı nadirende olsa baş dönmesi ve uyuşukluğa sebebiyet vereceğinden araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 10. Bağımlılık yapıcı özelliğinden dolayı uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır.
 11. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TYLOL PLUS Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve yetişkinlerde günlük doz 2 tablet olarak önerilmektedir. Ancak çok gerekli olduğu durumlarda günlük doz 4 tableti geçmemelidir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hafif bulantı, ishal ve halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Kafein

İlaç Marka İsmi: TYLOL PLUS Tablet

TYLOL PLUS Tablet İlaç Prospektüsü


TYLOL-PLUS-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın