TUSSIR Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Levodropropizin’dir. TUSSIR Şurup, öksürük kesici bir ilaçtır. Değişik sebeplere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) durumunda kullanılır.

TUSSIR Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Öksürük kesici bir ilaçtır. Değişik sebeplere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) durumunda kullanılır.
 3. Eğer ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da karaciğer hastalığınız, şeker hastalığınız (diyabet) veya ağır böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacı 7 günden fazla kullanmayınız. Eğer 7 günlük bir kullanımdan sonra belirtilerinizde  iyileşme olmadıysa, ilaç kullanımına ara veriniz ve doktorunuza başvurunuz.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkatli olunuz.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TUSSIR Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya şurubun kendi doz şırıngası ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. İlacınızı tercihen aç karnına alınız. Bu ilacı alım zamanları arasında en az 6 saat geçmesine özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, baş ağrısı, ishal, deri döküntüleri ve mide bulantısı, midede yanma hissi, kusma, hazımsızlık, çarpıntı, halsizlik, uyuşukluk, yorgunluk gibi yan etkilerde acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Levodropropizin

İlaç Marka İsmi: TUSSIR Şurup

Bir Yorum Yazın