TULAIR Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Tulobuterol Hidroklorür’dür. TULAIR Şurup, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yolundaki kasları gevşeten  bir ilaçtır.  Astım belirtilerinin önlenmesi ve giderilmesi; hafif astımın önlenmesi ve giderilmesi; hafif, orta ve şiddetli astım ataklarının rahatlatılması;  kronik bronşit ve amfizem gibi solunum yollarındaki tıkanma ile ilgili hastalıklarda öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır.

TULAIR Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Solunum yolu kasları dış uyaranlara karşı kasılarak solunum yollarının daralmasına ve solunumun zorlaşmasına sebep olmaktadır. Bu ilaç, solunum yollarındaki kasılmayı ortadan kaldırmakta ve  soluk alıp-vermeyi kolaylaştırmaktadır.
 3. Astım belirtilerinin önlenmesi ve giderilmesi; hafif astımın önlenmesi ve giderilmesi; hafif, orta ve şiddetli astım ataklarının rahatlatılması;  kronik bronşit ve amfizem gibi solunum yollarındaki tıkanma ile ilgili hastalıklarda öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır.
 4. Bu ilacı başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya hastalık nöbet bozuklukları,  epilepsi (sara), yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz ya da kalp ritim bozukluğunun eşlik ettiği ya da etmediği çarpıntınız varsa veya böbrek üstü bezi tümörünüz varsa, yüksek tansiyon, şeker hastalığı (diyabet), aşırı aktif tiroid ya da yutma zorluğu durumlarından biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve  spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Bu ilaç sorbitol içermektedir. Eğer daha önce bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Eğer herhangi bir bir ameliyat olmanız gerekiyorsa, bu ilacı kullandığınızı doktorunuza muhakkak söyleyiniz. söylemelisiniz. Narkoz verilmeden en az 6 saat önce bu ilacın kullanımı kesilmelidir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, acilen doktorunuzu haberdar ediniz. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

TULAIR Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olabilmek için bir ölçüm kaşığı veya ölçüm kabıyla alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atışlarında artış (taşikardi) , göğüs ağrısı veya düzensiz kalp atışları gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Tulobuterol Hidroklorür

İlaç Marka İsmi: TULAIR Şurup

Bir Yorum Yazın