TRİBEKSOL Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin B1 (Tiamin mononitrat), Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür), Vitamin B12’dir. TRİBEKSOL Film Tablet, vücudun B vitamini eksikliğini gideren bir ilaçtır. Ağrı giderici özelliği de vardır. B1, B6 ve B12 vitaminlerinin yetersizliği için risk faktörü bulunan hastalarda, zihinsel ve bedensel çabuk yorulma, unutkanlık, sinirlilik, kuvvetsizlik, titreme gibi genel şikayetleri olan hastalarda, sinir iltihabı, şeker hastalığına bağlı sinir hasarı, sinir ağrısı, zona durumlarında, eklem iltihabı, eklem çevresi iltihabı, siyatik, bel ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, kramplar ve romatizmal ağrılar gibi diğer ağrılı durumlarda, kalp kası bozukluğu, ameliyat sonrası kusmalar, radyasyon hastalığında, ateşli romatizma ve özellikle alkolizm sırasında görülen zehirlenmelerde kullanılır.

TRİBEKSOL Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücudun B vitamini eksikliğini gideren bir ilaçtır.
 3. Bu ilaç, B1, B6 ve B12 vitaminlerinin tek tek kullanılması ile sağlanacak etkinin çok üstünde bir etki göstermektedir.
 4. Bu ilaç, parkinson hastalarında kullanılmamalıdır. Parkinson hastalarının kullandığı  Levodopanın etkisini azaltmaktadır.
 5. Bu ilacı, 12 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
 6. Eğer karaciğer yetmezliğiniz  veya  böbrek yetmezliğiniz varsa ya da  hamileyseniz veya  bebek emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. Bu ilaç, susuz laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir
 8. Bu ilaç, “Önerilen Günlük Besin Alım Miktarını” büyük ölçüde aşan yüksek doz B6 vitamini içermesinden dolayı, emzirme döneminde kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

TRİBEKSOL Film Tablet’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İshal, hazımsızlık, bulantı, kusma, karın ağrısı ve anormal idrar kokusu gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin B1 (Tiamin mononitrat), Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür), Vitamin B12

İlaç Marka İsmi:  TRİBEKSOL Film Tablet

Bir Yorum Yazın