TRAKTUS Tek Kullanımlık Toz İçeren 30 Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Asetilsistein’dir. TRAKTUS Tek Kullanımlık Toz İçeren 30 Saşe, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun şekildeki balgamı parçalamak suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bu ilaç yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini  azaltan ve zehirlenmeyi önleyen bir ilaçtır. Soğuk algınlığı ve solunum yollarının iltihaplanması (Bronşit) tedavisinde ve akciğerlerin tedavisi ile kulak-boğaz- burun hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

TRAKTUS Tek Kullanımlık Toz İçeren 30 Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Soğuk algınlığı ve solunum yollarının iltihaplanması (Bronşit) tedavisinde ve akciğerlerin tedavisi ile kulak-boğaz- burun hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer  böbrek, karaciğer hastalığı, astım, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Eğer antibiyotik tedavisi görüyorsanız, bu ilacı antibiyotiği aldıktan 2 saat önce veya sonra almanız gerekmektedir.
 5. Doktorunuz tarafından aksi önerilmedikçe, bu ilacı 4 veya 5 günden fazla kullanmayınız.
 6. Bu ilaç aspartam içermektedir. Eğer fenilketonüri hastasıysanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 7. Bu ilaç pudra şekeri içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 8. 14 yaşın  altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

TRAKTUS Tek Kullanımlık Toz İçeren 30 Saşe’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bir paketin tamamını bir bardak içme suyunun içine  boşaltınız ve karıştırarak tozun çözünmesini sağlayınız. İlacınız tamamen eridikten sonra bekletmeden içiniz.
 3. Tercihen aç veya tok karnına alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atımlarının yükselmesi, nefes almada zorluk, hırıltı, ciltte kızarıklıklar, tansiyon düşmesi ve bayılma durumlarından herhangi biri görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Asetilsistein

İlaç Marka İsmi: TRAKTUS Tek Kullanımlık Toz İçeren 30 Saşe

Bir Yorum Yazın