TIYOKAS Jel

 

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid’dir. TIYOKAS Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltan veya ortadan kaldıran  kas gevşetici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.  Ağrı ile birlikte görülen  kas kasılmaları durumunda, kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu oluşan iltihabın ve ağrıların giderilmesinde kullanılır.

TIYOKAS Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ağrı ile birlikte görülen irade dışı kas kasılmaları durumunda, kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu oluşan iltihabın ve ağrıların giderilmesinde kullanılır.
 3. Diğer kas gevşeticiler ile birlikte bu ilacı kullanmayınız.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildirmelisiniz.
 4. Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.
 5. İlacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, doktorunuza başvurunuz.
 6. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 7. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem  kuruduktan sonra giyininiz.
 8. İlacı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 10. Eğer böbrek hastalığı, kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri durumlarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 11. Ağzınızı  ve gözlerinize temasından kaçınınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 12. 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 13. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TIYOKAS Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup, doktorunuza durumu bildiririniz.

İlaç Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid

İlaç Marka İsmi: TIYOKAS Jel

TIYOKAS Jel İlaç Prospektüsü


TIYOKAS Jel İlaç Prospektüsü

1 Yorum

 1. 7 Aralık 2016

Bir Yorum Yazın