THERMO SULIDIN likit jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nimesulid, Kapsaisin’dir. THERMO SULIDIN likit jel,vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Ağrılı omuz ve boyun tutulması, romatizmal ağrılar, eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kirişi iltihabı (tendinit), kas kirişi kılıfının iltihabı (tenosinovit), bel ağrısı (lumbago), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit), siyatik ağrıları, burkulma  ve ezilmenin sebep olduğu  iltihabi ve ağrı durumlarında kullanılır.

THERMO SULIDIN likit jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır.
 3. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. Eğer  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 5. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 6. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 7. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 8. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 10. Bu ilaç 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Emzirme döneminde ise doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

THERMO SULIDIN likit jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Nimesulid,  Kapsaisin

İlaç Marka İsmi: THERMO SULIDIN likit jel

Bir Yorum Yazın