Subitol Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Oksolamin fosfat’tır. Subitol Şurup, öksürük giderici bir ilaçtır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi durumları önler. Grip ve soğuk algınlığına bağlı öksürük, sigara kullanımına ve hava kirliliğine bağlı öksürük, boğmaca, bronşektazi rahatsızlığına bağlı öksürük, kronik bronşite bağlı öksürük ve solunum yollarının iltihabi hastalıklarına bağlı öksürük durumlarında kullanılır.

Subitol Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Öksürük giderici bir ilaçtır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi durumları önler.
 3. İlacın hafif lokal anestezik özelliği vardır. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.
 4. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, doktorunuzla görüşünüz.
 5. Bu ilaç mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da mide veya bağırsak problemleriniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. Bu ilaç 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Subitol Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. İlacı bir ölçüm kabı veya doz ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Midede tahriş riskini azaltmak için ilacı yemeklerden sonra tok karnına alınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme (halüsülasyonlar) gibi yan etkilerde derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat

İlaç Marka İsmi: Subitol Şurup

Bir Yorum Yazın