Seremaks Fort Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi’dir. Seremaks Fort Film Tablet, beyine kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun gelişmesine, ruh halinin iyileştirilmesine ve anksiyete (endişe, kaygı), stres, baş dönmesi, kulaklarda çınlama durumlarında kullanılır ve baş ağrısının azaltılmasına da yardımcı olur. Ayrıca uzuvlara kan akışını arttırmada da kullanılır. Vertigo, kulak çınlaması ve denge bozuklukları; Alzheimer tipi bunama veya vasküler bunama, organik beyin sendromu kaynaklı unutkanlık, dikkat ve konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, baş ağrısı, kulak çınlaması gibi beyin ile ilgili performans bozuklukları ve atardamarlarn tıkanması ile ilişkili bir rahatsızlık olan ağrısız yürüme mesafesinin arttırılması tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

 

Seremaks Fort Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kulak çınlaması, migren ağrıları, dolaşım düzensizliği tedavisi ile ilgilidir.
  3. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa, ya da kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
  4. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmayıınız.

Seremaks Fort Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Göğüs ağrısı, çarpıntı, kalp atımında düzensizlik, tansiyon dümesi ya da yükselmesi, görmede
    bozulma, durdurulamayan kanama gibiyan etkilerde acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ginkgo biloba yaprak ekstresi

İlaç Marka İsmi: Seremaks Fort Film Tablet

Bir Yorum Yazın