Sekrol Efervesan Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür’dür. Sekrol Efervesan Tablet, solunum yollarındaki koyu balgamın kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar ve solunumu kolaylaştırır. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum yolu hastalıklarının (sinüzit, bronşit, bronşiyel astım,orta kulak iltihabı gibi) tedavisi ile ilgili bir ilaçtır.

Sekrol Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum yolu hastalıklarının (sinüzit, bronşit, bronşiyel astım,orta kulak iltihabı gibi) tedavisi ile ilgili bir ilaçtır.
  3. Bu ilacı diğer öksürük kesici  ilaçlarla birlikte almayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
  4. Eğer  böbrek, karaciğer hastalığı, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce  doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacın kullanımı size uygun almayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sekrol Efervesan Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu 1 bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, halsizlik, baş ağrısı, deri döküntüsü gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

 

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Sekrol Efervesan Tablet

Bir Yorum Yazın