PULMOR Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür’dür. PULMOR Pediatrik Şurup, solunum yollarındaki koyu balgamın kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar ve solunumu kolaylaştırır. Çocuklarda, balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.

PULMOR Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Bu ilaç çocuklarda, balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaçtır.
  3. Bu ilacı diğer öksürük kesici  ilaçlarla birlikte almayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan  balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
  4. Eğer  böbrek, karaciğer hastalığı, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce  doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacın kullanımı size uygun almayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PULMOR Pediatrik Şurup’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ölçüm kabı ile alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, halsizlik, baş ağrısı, deri döküntüsü gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür

İlaç Marka İsmi: PULMOR Pediatrik Şurup

Bir Yorum Yazın