PROSPAN Bitkisel Öksürük Şurubu

Endikasyon Bilgisi :

Ürünün etken maddesi Kurutulmuş Hedera helix folium (Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresi ‘dir. PROSPAN  Öksürük  Şurubu,  öksürük kesici bitkisel bir üründür. Öksürüğün eşlik ettiği bronşit, kronik bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında yardımcı ve rahatlatıcı amaçla kullanılır. Kısa bir süre içinde hastanın genel durumunun düzeltilmesinde,  hastalığın kontrol altına alınmasında etkilidir.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. Ürünün etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa;  kullanmayınız.
 2. Öksürük kesici bitkisel bir üründür. Öksürüğün eşlik ettiği bronşit, kronik bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında yardımcı ve rahatlatıcı amaçla kullanılır.
 3. 1 yaşın altındaki çocuklara, sadece doktora danıştıktan sonra verilmelidir.Bu yaş grubundaki çocuklara ilacın dikkatli bir gözetim ve kontrol altında verilmesi gerekir, çünkü daha büyük çocuklara kıyasla, 1 yaşın altındaki çocuklarda ishal ve kusma gibi olası yakınmalara özel bir dikkat gösterilmesi gerekir
 4. Tedavi süresi, semptomların tipine ve şiddetine bağlıdır, fakat solunum sisteminin basit enflamasyonlarında bile tedaviye en az bir hafta devam etmelidir. Tedavinin başarılı olabilmesi için, semptomlar sona erdikten sonra da uygulamaya 2-3 gün süreyle devam ettirilmesi gerekir.
 5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu’nun Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ürünü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Şurubu her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçüm kabıyla alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3.  6 yaşın altındaki çocuklar: günde 2 kere 2,5 ml çözelti;
 4.  6 ile 12 yaş arasında olan çocuklar: günde 2 kere 5 ml çözelti;
 5. 12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler: günde 3 kere 5 ml çözelti
 6. Aç veya tok karnına alınabilir.

PROSPAN  Öksürük  Şurubu’nun Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, ishal seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Ürün Etken Maddesi: Kurutulmuş Hedera helix folium (Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresi
Ürün Marka İsmi: PROSPAN  Öksürük  Şurubu

PROSPAN  şurup Kısa Ürün Bilgisi


PROSPAN Öksürük Şurubu Kısa Ürün Bilgisi

Bir Yorum Yazın