PROCTOLOG Supozituvar

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Ruskogenin, Trimebutin’dir. PROCTOLOG Supozituvar, anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda kullanılır.

PROCTOLOG Supozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda kullanılır.
  3. Bu ilacın kullanımı, diğer anal hastalıkların tedavisine ara verilmesini gerektirmez.
  4. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. İlacı kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse doktorunuza danışınız.
  5. Bu ilacın çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Hamilelikte kullanılması önerilmemektedir. Emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle kullanılabilir.

PROCTOLOG Supozituvar’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacı hastalık belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez makat bölgesine uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Uygulanan bölgede yanma, kaşıntı ve kızarıklık  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Ruskogenin, Trimebutin

İlaç Marka İsmi: PROCTOLOG Supozituvar

Bir Yorum Yazın