PROCTO-GLYVENOL Supozituvar

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Lidokain, Tribenosid’dir. PROCTO-GLYVENOL Supozituvar, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar ve  küçük kan
damarlarındaki iltihaplanmanın ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşmasını engeller. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır. Hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir ilaçtır.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır.
  3. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Belirtiler tamamen yok olana kadar kullanınız. İlacı kullanmanıza rağmen hemoroid belirtileriniz  bir haftadan uzun sürerse doktorunuza danışınız.
  4. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız veya herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon öykünüz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
  5. Bu ilacın çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmemektedir. Hamileliğin 4. ayından itibaren ve emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle kullanılabilir.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Uygulanan bölgede yanma, kaşıntı ve kızarıklık  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Lidokain, Tribenosid

İlaç Marka İsmi: PROCTO-GLYVENOL Supozituvar

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar İlaç Prospektüsü


PROCTO-GLYVENOL-Supozituvar-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın