PROCTO-GLYVENOL Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Lidokain hidroklorür, Tribenosid’dir. PROCTO-GLYVENOL Krem, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar ve  küçük kan damarlarındaki iltihaplanmanın ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşmasını engeller. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır. Hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir ilaçtır.

PROCTO-GLYVENOL Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır.
 3. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Belirtiler tamamen yok olana kadar kullanınız. İlacı kullanmanıza rağmen hemoroid belirtileriniz  bir haftadan uzun sürerse doktorunuza danışınız.
 4. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız veya herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon öykünüz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 5. Bu ilacın çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
 6. İlacın gözlerinize temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmemektedir. Hamileliğin 4. ayından itibaren ve emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle kullanılabilir.

PROCTO-GLYVENOL Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacınızı, parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz. İç hemoroid tedavisinde  ilacın yanında bulunan kanülle uygulayınız. Kullanmadan önce koruyucu kapağı çıkarınız. Kanülü tüpe takınız. Uyguladıktan sonra koruyucu kapağı kapatınız. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan bölgede yanma, kaşıntı ve kızarıklık  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Lidokain hidroklorür, Tribenosid
İlaç Marka İsmi: PROCTO-GLYVENOL Krem

PROCTO-GLYVENOL Krem İlaç Prospektüsü


PROCTO-GLYVENOL-Krem-İlaç-Prospektüsü

1 Yorum

 1. 21 Kasım 2016

Bir Yorum Yazın